Hračky

Maminka se vždy snaží, aby měla spokojené miminko. Když je spokojené miminko, je i spokojená maminka. V prvních dnech po porodu dochází k  poznávání se s miminkem. Každé novorozeně, potřebuje postupně rozvíjet svoji motoriku pomocí různých předmětů neboli hraček. Pokud chceme miminko zaujmout, hodí se především chrastítka a kousátka, které jsou v kontrastních barvách a vydávají různé zvuky. Nedáváme hračku příliš daleko od zorného pole. Kojenec zpočátku vidí cca 25-30 cm. Postupně, jak se dítěti zesiluje zrak, zorné pole, různě se otáčí, můžeme ho zkusit zaujmout dalšími hračkami.

hra se stavebnicí

 Každý rodič se snaží pro dítě udělat cokoliv a splnit jim vše, co vidí na očích. Existují různé doporučení, jaké hračky by dítě mělo mít dle věku a vývoje. Tím se následně můžeme vyhnout velké hromadě hraček, které se téměř nevyužívají.

V případě, že se kojenec již přetáčí ze zad na břicho, jsou pro něj vhodné chrastítka a zvukové hračky. Barvy kontrastní. Zlom přichází kolem sedmého měsíce věku, kdy kojenec vnímá více svět kolem sebe. Začíná se stavět, již ho nezajímají hračky, které měl doposud. V tomto období jsou vhodné obrázkové knížky, kostky se zvuky zvířat a další. Takové hračky mohou zaujmout samozřejmě mladší nebo i roční miminko. Každý vývoj je jiný a individuální.
prodej knih

Co se týče hraček pro větší děti, vhodné k rozvoji jemné motoriky jsou například maňásci. Díky nim dochází i k ovládání pohybu prstů. Téměř každé dítě má kostky nebo lego. Kdy se posiluje logické myšlení, dá se z něho postavit velké množství věcí, a tak zaujme děti na dlouhou dobu. Pro holčičky je nepostradatelná hračka panenka. Dítě se o ni stará, napodobuje ostatní, nejčastěji maminku. Panenka je nejdůležitější prostředek k námětové hře. Například při převlékání panenky trénují motoriku. Současně by se děti měly zabavit stavebnicí, díky které si uvědomují různé tvary, velikosti kostek a vztahy mezi sebou.